Facebook Image
שגיאה
  • Copy failed

בלוג פורום אדריכלים

דצמ29

ישיבת צוות - הערכות להמשך המאבק

Categories // בלוג פורום אדריכלים

ישיבת צוות - הערכות להמשך המאבק
הערב (ראשון) התקיימה ישיבת נוספת של חברי צוות הפורום.
בישיבה הועבר דיווח על התקדמות צוותי העבודה השונים ועל ההערכות להמשך המאבק.
 
העדכון המרכזי הוא שכרגע אנחנו משלימים את ההדברות עם משרד הכלכלה ובמקביל נערכים להמשך המאבק בכל האמצעים העומדים לרשותנו: לחץ פוליטי, משפטי וציבורי.
החבר'ה עובדים קשה ומכינים לא מעט 'הפתעות' להמשך.
 
בשבוע שעבר נציגי הפורום ערכו ישיבת עבודה ותאום עם אורי רשטיק יו"ר התאחדות הסטודנטים וצוות ההתאחדות בה סוכמו הצעדים להמשך המאבק.
המשך המחאה הציבורית תתקיים בתאום מלא עם ההתאחדות ותקבל את מלוא הגיבוי הדרוש.
 
המשיכו לעקוב, לשתף ולהפיץ.
 
 
 
 
דצמ13

עדכון מהישיבה היום במשרד הכלכלה

Categories // בלוג פורום אדריכלים

עדכון מהישיבה היום במשרד הכלכלה
נפגשנו היום במשרד הכלכלה יחד יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק עם מיכל צוק הממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה, עם בוריס סולטנוביץ' רשם המהנדסים והאדריכלים ועם שניים מיועצי הרשם לתחום האדריכלות: אדריכל עומרי איתן ואדריכל שמעון אסבן.
--
הטענות הוצגו (שוב, בע"פ ובכתב) ויועצי הרשם הביעו את דעתם על הטענות: הם לא חושבים שצריך להתחשב בהשלכות של תנאי ההתמחות על חיי המתמחים או להתאים את ההתמחות לתנאי השוק. הם לא חושבים שיש בעיה כלשהי עם ההתמחות. מבחינתם הכל בסדר.
--
בישיבה הצגנו נתונים חדשים ולפיהם אצל 60% מהמאמנים לא ניתן כלל להתמחות בתחום התב"ע, תחום שחובה להתמחות בו. 
.
זה אומר שרק 40% מהם הם מאמנים באופן מלא. 
.
29% מהם מעולם לא הגישו ואישרו תב"ע ו-13% נוספים לא עשו זאת משנת 2008 שבה נכנסו התקנות לתוקף. 19% נוספים אמנם אישרו תב"עות אבל לא בהיקפים הנדרשים לאימון (פחות מ 3000 מ"ר). 
הנתונים נאספו ע"י צוות המחקרים שלנו (מי שרוצה לעזור מוזמן להצטרף)
.
והם ממשיכים לספר שהכל בסדר...
--
לסיכום: הנושא נמצא כרגע בבדיקה של מיכל צוק ואנחנו ממתינים לתשובות. סוכם שההידברות תימשך.
--
בכל מקרה הובהר לנו שאין כוונה להתערב בשיקול הדעת המקצועי של יועצי הרשם. מבחינתנו זה אומר שלא ניתן יהיה לפתור את הבעיה באופן מלא. אנחנו מקווים שאף אחד מכם לא חשב שזה הולך להיפתר בהפגנה אחת.
--
המאבק נמשך בכל הכוח במקביל להידברות, ובתחילת שבוע הבא נוציא עדכונים לגבי המשך הפעילות (רמז: הרמה רק עולה).
--
בהצלחה!
דצמ13

מאות סטודנטים ומתמחים התכנסו היום בזמן השביתה באוניברסיטת תל אביב וקראו בקול ברור: רוצים התמחות מקצועית! לא מוכנים לתנאי ניצול!

Categories // בלוג פורום אדריכלים

 
תודה לכל מי שהגיע בגשם וברוח, מחיפה ירושלים אריאל ומכל הארץ בכדי להזדהות ולתמוך. תודה לכל מי שעזב את מקום עבודתו ובא להפגין איתנו. כל הכבוד! ההתגייסות של כל אחת ואחד מכם חשובה וקריטית להצלחת המאבק. 
--
חברות וחברים, השביתה הסתיימה, אבל המאבק רק בראשיתו. הדרך עוד ארוכה. 
כבר מחר אנחנו נפגשים עם מיכל צוק, המשנה למנכ"ל משרד הכלכלה יחד עם יו"ר התאחדות הסטודנטים אורי רשטיק בשביל לדון בפתרונות שהם מציעים. אם בכלל.
(הבוקר היתה לנו שיחה משותפת ב"מה בוער" בגלי צה"ל. להאזנה: 
--
המשיכו לעקוב, לשתף ולהשתתף בפעילות הפורום והמאבק. צפויות הפגנות נוספות וחשוב שכולכם תתגייסו לכל אורך הדרך. רק אם נמשיך להיות מאוחדים ולפעול בעוצמה נצליח להביא שינוי.
--
תודה ע נ ק י ת לכל חברי צוות הפורום ולכל אנשי התאחדות הסטודנטים שעמלו בשבועיים האחרונים בכדי להביא להצלחת השביתה וההפגנה על כל מה שכרוך בכך (למשל: סיקור תקשורתי עצום ומוצלח!).
--
תודה לכל מי שהגיע ותמך! ובהצלחה לכולנו!
--
צלמים: ניב שפרן וניב קורן
 
דצמ04

שביתה בכל הפקולטות לאדריכלות בארץ וישיבת עבודה עם משרד הכלכלה.

Categories // בלוג פורום אדריכלים

שביתה בכל הפקולטות לאדריכלות בארץ וישיבת עבודה עם משרד הכלכלה.

המאבק עובר לשלב הבא:
שביתה בכל הפקולטות לאדריכלות בארץ וישיבת עבודה עם משרד הכלכלה.

כמעט שמונה חודשים לאחר ששלחנו בקשה למשרד הכלכלה לשנות את הליך ההתמחות, ושלושה וחצי חודשים מאז שהם הודיעו שהם מבצעים בדיקה מחודשת, התקבלה תשובת משרד הכלכלה לטענותינו. התשובה הגיע בצורה של נייר עמדה והטענה העיקרית בו היא: "זה חוקי - אז זה בסדר". למעשה הם ממשיכים להתעלם מהפגיעה החמורה בציבור האדריכלים הצעירים הנובעת מהליך ההתמחות השרירותי, נצלני ולא מקצועי.

בתאריך 12/12/2013 תתקיים ישיבת עבודה יחד עם הגורמים המקצועיים במשרד הכלכלה על מנת לדון בתשובתם. עדכון מפורט על תוצאות הישיבה ועל המשך הפעילות יפורסם לחברי הפורום.

במקביל, לאור הדחייה של דרישותינו ולקראת הפגישה עם משרד הכלכלה, פורום אדריכלים צעירים בשיתוף התאחדות הסטודנטים ואגודות הסטודנטים באוניברסיטאות ישביתו ביום רביעי (11/12) את כל הפקולטות לאדריכלות בישראל לשעתיים תחת הכותרת : "די לניצול! - האדריכלים דורשים התמחות מקצועית!".
השביתה היא שביתת אזהרה וקריאה לדרג הפוליטי במשרד הכלכלה להתערב באופן אישי להפסקת הניצול המחפיר של האדריכלים הצעירים. חשוב שהמסר שהאדריכלים והסטודנטים מוכנים להילחם על עתידם המקצועי בכל האמצעים ייקלט על ידי מקבלי ההחלטות.

האדריכלים המתמחים והותיקים מוזמנים להצטרף לשביתה ולהגיע להפגין תמיכה מול הפקולטה לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב. פרטים נוספים יפורסמו באתר הפורום ובדף הארוע בפייסבוק

המעורבות של כלל המתמחים, הסטודנטים והתומכים הרבים שלנו משמעותית  מאוד בשלב הזה של המאבק. ככל שיופיעו יותר אנשים במפגן התמיכה באוניברסיטת תל אביב בזמן השביתה וככל שהפעילות של הפורום תפורסם יותר ברשתות החברתיות כך נקבל יותר הד תקשורתי ותשומת לב ממקבלי ההחלטות. פורום אדריכלים צעירים מונה היום קרוב ל 1200 חברות וחברים ומהווה את ארגון האדריכלים הגדול בישראל - אין שום סיבה שלא יתייחסו אלינו בהתאם. למעשה זה תלוי רק בנו - ברמת המעורבות של כל אחת ואחד מאיתנו.

בואו ביום רביעי (11/12)לאוניברסיטת תל אביב, שתפו, הפיצו והתגייסו למאמץ. רק יחד ובמעורבות גבוהה יש לנו סיכוי להביא שינוי.

אתם מוזמנים להמשיך ולעקוב אחר התקדמות הפעילות באתר הפורום ובעמוד הפייסבוקשלנו.

 

צוות פורום אדריכלים צעירים

 

דצמ03

הנחות לחברי פורום אדריכלים צעירים ברכישת ספרות לקראת בחינת הרישוי

Categories // בלוג פורום אדריכלים

הנחות לחברי פורום אדריכלים צעירים ברכישת ספרות לקראת בחינת הרישוי
פורום אדריכלים צעירים בשיתוף "מחשבות" ו"דקל" מסדר לכם חומר עזר
לבחינת הרישוי בהנחה משמעותית (פתוח לכלל האדריכלים - ללא התחייבויות נוספות(
 
 לעיון בתוכן עניינים של האוגדן : https://www.machshavot.co.il/uploads/d30b33cb4438c082f42ef860991db0c4.pdf
 
 לעיון בתוכן עניינים של המדריך :   http://www.dekel.co.il/hukey-bniya-tochen
 
 
(לבעיות / רעיונות לספרות נוספת יש לפנות לדינאי במייל  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)
נוב04

ישיבת צוות פתוחה וחלוקה לצוותי עבודה

Categories // בלוג פורום אדריכלים

ישיבת צוות פתוחה וחלוקה לצוותי עבודה

ישיבת צוות פתוחה וחלוקה לצוותי עבודה

אמש (3/11) התקיימה ישיבת עבודה נוספת של צוות פורום אדריכלים צעירים כאשר הפעם התארחנו במשרדי התאחדות הסטודנטים בתל אביב. הישיבה התקיימה במתכונת פתוחה וניתנה בה הזדמנות לחברים נוספים בפורום להצטרף לישיבה ולהעלות נושאים לדיון. בעקבות ההצלחה והביקוש אנחנו מתכוונים לקיים בקרוב ישיבות נוספות באותה מתכונת ולתת הזדמנות לכוחות חדשים להצטרף לפעילות.

בעקבות הנושאים הרבים שהחברים העלו הוחלט למנות צוותי עבודה לכל תחום על מנת לקדם את הטיפול בנושאים השונים באופן יעיל ושיטתי. מטרת כל צוות היא להגדיר יעדים לביצוע ולקדם את הטיפול אל מול אותם יעדים. ניתן עדיין להצטרף לחלק מהצוותים ומי שמעוניין להתנדב מוזמן לפנות אלינו במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

<<  1 2 [3